Dlaczego nie działa dzwonek w telefonie
Rate this blog_post

„Mój telefon nie dzwoni” – mówią. Codziennie otrzymujemy zapytania od klientów, którzy zwracają się do naszych Bohaterów Działu Obsługi Klienta z pytaniem: „Mój telefon nie dzwoni”

Gdy badamy problem, zazwyczaj dotyczy on naszych usług, a nie operatora telefonii komórkowej. Mamy jednak obsesję na punkcie klientów, więc jeśli problem nie dotyczy nas, tak czy inaczej dowiemy się, co się dzieje. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których Twój telefon komórkowy nie dzwoni, jak to naprawić i w jaki sposób podrzucane cyfry mogą pomóc Ci nigdy nie przegapić połączenia.

Mój telefon nie dzwoni

5 najważniejszych powodów, dla których dzwonki nie działają

1. Twój telefon jest za stary.

Komunikacja bezprzewodowa na całym świecie stale się rozwija. Obecnie, gdy 4G LTE jest już powszechne na całym świecie, w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych trwa wdrażanie 5G. Jeśli Twój telefon nie jest przystosowany do VoLTE od ponad dwóch lat, może nie obsługiwać najnowszych pasm częstotliwości. Oznacza to, że może on bez Twojej wiedzy przełączyć się z powrotem na rozmowy 2G.

Doświadczenie użytkownika może się znacznie różnić w zależności od wieży, ponieważ zmiany przepustowości i możliwości wieży zdarzają się cały czas. Ponieważ wykorzystywana jest przepustowość 2G, która zwykle jest mniejsza niż przepustowość pasm LTE, połączenie przychodzące na telefon komórkowy nie zadzwoni, jeśli jest on włączony. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy masz silny sygnał z wieży i nic nie wskazuje na to, że tak się dzieje, poza tym, że ktoś zadzwoni, a Twój telefon nie zadzwoni.

Co możesz zrobić? Zaktualizuj swój telefon! Potrzebowałeś wymówki? Aby sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie telefon obsługuje VoLTE, sprawdź, czy ma funkcję Dual SIM Dual Standby. Kup więc sobie Galaxy S10 lub iPhone’a XR, a Twój telefon już nigdy nie przestanie dzwonić.

2. Używasz mobilnego resellera

Mobile Virtual Network Operators (MVNO) to operatorzy telefonii komórkowej, którzy „pożyczają” dostęp do sieci głównych operatorów. W Stanach Zjednoczonych są to Verizon, Sprint, T-Mobile i AT&T. Cricket, Mint, StraightTalk i TracFone to niektórzy z popularnych operatorów MVNO. Nie są oni właścicielami wież, lecz wynajmują pojemność od większych rywali.

Firma Verizon jest bardzo wrażliwa na potrzeby swoich klientów, którzy wnoszą do firmy znacznie więcej pieniędzy niż inni operatorzy MVNO. Chociaż nie jest jasne, czy Verizon będzie traktował priorytetowo połączenia Verizon Wireless w stosunku do połączeń MVNO, jest prawdopodobne, że tak. W rezultacie, gdy na danej wieży jest wystarczająca pojemność, każdy może wykonywać połączenia. Jednak w przypadku zbliżania się do granicy przepustowości główny operator może zdecydować się NIE łączyć się z połączeniem operatora MVNO, aby zarezerwować trochę miejsca dla swoich klientów.

Z pewnością zapłacisz mniejszą kwotę za usługę każdego miesiąca, ale może to mieć wpływ na Twoje doświadczenie. Nie uzyskasz takiego samego poziomu usług, jak w przypadku klienta sieci Verizon, tylko dlatego, że operator MVNO korzysta z usług sieci Verizon.

Co można zrobić? Można wydać trochę więcej pieniędzy, ale jest mało prawdopodobne, że rozwiąże to problem. W tym przypadku pomocne może być posiadanie kilku telefonów w tej samej sieci, ale od różnych operatorów (Verizon, Credo i Great Call), oraz przetestowanie połączeń przychodzących z telefonu stacjonarnego, aby ustalić, czy jest to możliwe.

3. Połączenia WiFi

Chociaż wieże komórkowe są drogie, małe urządzenia WiFi są niedrogie. Jeśli w domu lub w miejscu pracy nie ma silnego sygnału, takie gadżety mogą umożliwić korzystanie z telefonu bez konieczności polegania na wieży. Jeśli połączymy to z faktem, że niektóre sieci oferują możliwość transmisji szkieletowej rozmów telefonicznych za pośrednictwem płatnego połączenia internetowego, zwiększy to bezpieczeństwo naszego telefonu komórkowego. Dostępne jest również WiFi Calling, gdzie jeśli telefon posiada połączenie WiFi, to zamiast przechodzić bezpośrednio przez wieżę komórkową, połączy się z operatorem i dokończy połączenie, korzystając z połączenia WiFi.

Zaletą jest to, że nie trzeba się martwić, że telefon zostanie skradziony lub zgubiony. Z drugiej strony, koszty mogą być zaporowe. Chociaż połączenia wychodzące są zazwyczaj w porządku, przejście między połączeniem z wieżą a połączeniem WiFi może spowodować, że systemy operatora nie będą wiedziały, jak dotrzeć do telefonu. Jeśli nie masz silnego sygnału, wieża może nie być w stanie Cię dosięgnąć. Jeśli łączysz się z siecią WiFi, ale występuje problem z zaporą sieciową lub przepustowością danych, sygnał dzwonka może nie dotrzeć do telefonu.

W niektórych telefonach nie ma informacji o tym, że telefon korzysta z repeatera WiFi lub połączenia WiFi, nawet jeśli tak jest.

Jeśli masz problemy z odbieraniem połączeń, wyłącz sieć Wi-Fi i poszukaj w telefonie opcji wyłączania połączeń przez WiFi. Jeśli możesz korzystać z telefonu tylko z włączonymi tymi funkcjami, może to nie być rozwiązanie dla Ciebie, ale jeśli możesz połączyć się z wieżą, będzie to bardziej niezawodne.

4. Twój telefon musi odpocząć

Kiedy ostatni raz zrestartowałeś lub wyłączyłeś swój telefon? Ponieważ używamy ich tak często, zdarza się to bardzo rzadko. Jednak od czasu do czasu warto ponownie uruchomić telefon, zwłaszcza jeśli nie odbierasz połączeń.

Dlaczego? Kto wie! Może to być zły kod, nietypowe interakcje z operatorem lub nieuczciwa aplikacja. Jednak w niektórych okolicznościach i z pewną częstotliwością wystarczy wyłączyć telefon, odczekać 10-30 sekund, a następnie włączyć go ponownie, aby rozwiązać problemy z połączeniami przychodzącymi.

5. Funkcja Nie przeszkadzać została włączona

Jeśli telefon komórkowy nie dzwoni, gdy przychodzą połączenia, i nie ma wibracji, ale połączenia są widoczne w historii połączeń, najprawdopodobniej nie dzwoni, ponieważ włączona jest funkcja Nie przeszkadzać.

Tryb Nie przeszkadzać jest włączony — wyłącz go!
Niezależnie od tego, czy używasz telefonu z systemem Android, czy iPhone’a, funkcja Nie przeszkadzać jest zwykle włączona przypadkowo lub celowo, a Ty o niej zapomniałeś. Większość telefonów umożliwia utworzenie harmonogramu włączania i wyłączania funkcji Nie przeszkadzać. A jeśli zignorujesz połączenie, telefon nie zareaguje!

Jak to naprawić?

Napraw problem z brakiem dzwonka iPhone’a

Napraw problem z brakiem dzwonka iPhone'a

 1. Wyciszenie powinno być wyłączone. Jest to przycisk z napisem „Wycisz”, znajdujący się po lewej stronie telefonu, w pobliżu przycisków głośności Jeśli jest on pomarańczowy, oznacza to, że telefon jest wyciszony. Aby wyłączyć wyciszenie, przełącz je na pozycję Wył.
 2. Upewnij się, że tryb ten jest wyłączony w telefonie. Jeśli nie ma połączenia z siecią, nie będzie można odbierać połączeń.
 3. Upewnij się, że ustawienia dzwonka są prawidłowe. Sprawdź, czy suwaki Dzwonek i Alerty są ustawione na co najmniej 50% lub wyżej w menu Ustawienia > Dźwięki i haptyka (lub po prostu Dźwięki). Upewnij się, że Twój dzwonek działa i że nikt nie bawił się z Tobą, wyciszając Twojego „przyjaciela”
 4. Pozwolę sobie zasugerować wyłączenie funkcji Nie przeszkadzać. Aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania, przesuń palcem w dół (lub w górę, zależnie od modelu), aby uaktywnić ikonę księżyca; wystarczy dotknąć jej raz, aby wyłączyć funkcję Nie przeszkadzać. Jeśli chcesz, aby przestała działać na stałe, przejdź do ustawień i usuń zaznaczenie opcji Nie przeszkadzać.
 5. Rozmówca jest zablokowany. Sprawdź w ustawieniach blokowania i identyfikacji połączeń w swoim telefonie, czy rozmówca został usunięty. Jeśli tak, naciśnij przycisk „Odblokuj”
 6. Sprawdź słuchawki lub połączenia Bluetooth. Dźwięk jest odtwarzany przez aktywne urządzenie Bluetooth, ale jesteś zbyt daleko, aby go usłyszeć. Zlokalizuj urządzenie i włóż je do ucha lub wyłącz funkcję Bluetooth i spróbuj ponownie.
 7. Ponowne uruchomienie!
 8. Zaplanuj wizytę w Genius Bar w salonie Apple Store i poproś o sprawdzenie telefonu.

Napraw problem z telefonem z Androidem, który nie dzwoni

Napraw problem z telefonem z Androidem, który nie dzwoni

 1. Sprawdź głośność. Upewnij się, że opcja Głośność dzwonka jest ustawiona na 50 procent lub więcej. Zamiast dzwonka zrobionego na ostatnią chwilę w nocy, użyj dzwonka dołączonego do telefonu.
 2. Upewnij się, że tryb samolotowy jest wyłączony. Ignorowanie sieci uniemożliwi nawiązywanie połączeń.
 3. Aby przestać odbierać połączenia i SMS-y, wyłącz funkcję Nie przeszkadzać. Możesz włączyć lub wyłączyć funkcję DND, przesuwając palcem w dół od góry ekranu telefonu, aby przejść do szybkich ustawień i włączyć funkcję DND, lub skorzystać z opcji Ustawienia > Dźwięki > Nie przeszkadzać.
 4. Wyłącz funkcję Przekazywanie połączeń. Niektóre aplikacje mogą wysyłać połączenia do innych urządzeń. To jest nasz obowiązek! Wyłącz go.
 5. Sprawdź, czy działają słuchawki lub połączenia Bluetooth. Dźwięk jest odtwarzany przez aktywne urządzenie Bluetooth, ale jesteś zbyt daleko, aby go usłyszeć. Zlokalizuj urządzenie i przyłóż je do ucha lub wyłącz funkcję Bluetooth i spróbuj ponownie.
 6. Ponowne uruchomienie!!
 7. Skontaktuj się z producentem, aby ustalić, czy problem jest poważniejszy.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/dzwoneknatelefon.com/public_html/wp-content/themes/ringtone_ver2/single.php on line 174

 Niedawny