5 najbardziej niesławnych dzwonków w historii
Rate this blog_post

Od czasu wynalezienia polifonicznych dźwięków w telefonach komórkowych wielu użytkowników z dokładnością co do milimetra modyfikowało każdy dźwięk w swoich telefonach. W rezultacie firmy starały się opracować melodie, które stałyby się znakiem firmowym każdej marki i które można by rozpoznać po tym, że ktoś dzwoni.

Powstały najbardziej znane dzwonki w historii

W ciągu tych lat widzieliśmy wiele nowych produktów, ale tylko nielicznym udało się zdobyć popularność. Poniżej przedstawiamy kilka najsłynniejszych wynalazków ery nowoczesnej telekomunikacji – dźwięki, które bez wątpienia rozpoznasz po ułamku sekundy słuchania.

Nokia Tune

Nokia Tune
Melodia Nokia może być jednym z pierwszych dźwięków, które zdobyły światową popularność. Dźwięk ten zadebiutował w 1994 roku w telefonie Nokia 2110, a z czasem ewoluował, zachowując jednak swoją istotę.

Ton firmy Sony Ericsson

Ton firmy Sony Ericsson
Dzwonki nie tracą na popularności, ponieważ są to najpopularniejsze telefony. Sony Ericsson był jedną z najpopularniejszych marek kilka lat temu, a jego dzwonek stał się synonimem tłumu. Prawda?

Prezydencki ton BlackBerry

Prezydencki ton BlackBerry
BlackBerry również nie przegapił imprezy; w rzeczywistości, dzięki swoim usługom przesyłania wiadomości i poczty elektronicznej, ten terminal biznesowy odnotował dużą sprzedaż. Pojawienie się ekranów dotykowych zniszczyło wszystko, ale jego dzwonek nadal będzie pamiętany. Zwłaszcza w serialu House of Cards , gdy Frank Underwood nosił go jako dzwonek, był szczególnie dobry.

Marimba staje się znany

Marimba staje się znany
Z drugiej strony, Marimba była wykorzystywana przez wiele firm do definiowania ich marek. Jeśli jednak istnieje dzwonek, który charakteryzuje daną markę, to jest to właśnie marimba. Firma Apple wymyśliła jeden z najbardziej charakterystycznych dzwonków ostatnich lat, a inspiracją do jego powstania były dźwięki marimby – instrumentu perkusyjnego podobnego do ksylofonu, który wygrywał niezapomnianą melodię: iPhone.

Dźwięk Horizon

horizon dźwięk dzwonek
W dalekiej przyszłości znajduje się kompozycja telefonów komórkowych firmy Samsung, którą stosowano od czasu debiutu modelu Galaxy S2 i która stopniowo ewoluowała, aż została ukończona w tej symfonicznej formie, która brzmi dzisiaj.

Czy Microsoft planuje dołączyć do tej listy?

Kolejnym kandydatem do umieszczenia na tej liście jest firma Microsoft, która niedawno zgłosiła patent na dzwonek, który będzie używany w telefonie Surface Duo. Długo oczekiwany dwuekranowy telefon Microsoftu będzie dostępny pod koniec roku, a my widzieliśmy już wideo z jego zapowiedzią. Piosenka jest ładna, ale czy się spodoba?

 Niedawny